بنر
سبدخرید 0
سبد خرید
تعداد: 1 عدد
قیمت: 190000ريال

راهنمای خرید ساعت ضد آب

    شنبه 29 مرداد

راهنمای خرید ساعت ضد آب

 

همیشه این سوال مطرح بوده که تقسیم بندی ساعت های ضد آب یه چه صورت است و نوشتار درب پشت ساعت در مورد مقاومت برابر آب مناسب به چه معنا   می باشد . در این قسمت با توضیحی مختصر به جواب این سوال می پردازیم.

توضیح اینکه هر BAR یا ATM واحدی برای اندازه گیری فشار آب در عمق بر روی ساعت مچی است که عمق حدودی 10 متر را نشان می دهد و گاهی روی درب پشت ساعت از BAR,ATM و گاهی از واحد METER استفاده می شود.

اگر دنبال ساعتی هستید که در هوای بارانی یا در هنگام دست شستن در مقابل نفوذ آب مقاوم باشد ساعت هایی با مقاومت 30 تا 50 متر می توانند گزینه مناسبی باشند.این سری را زمانی که ساعت بر اثر استفاده جرم گرفت, امکان شستشو در زیر آب را نیز دارد.

 

                                        

 

اما اگر به دنبال این هستید که در هنگام شنا در استخر از ساعت استفاده کنید و آب، آسیبی به ساعت شما وارد نکند ساعت هایی که قابلیت ضد آبی آنها از 100 متر یا بیشتر است گزینه منطقی تری به شمار می رود.معمولا برای شنا در استخر از ساعتهایی سبک وزن و دارای قابلیت رکورد گیری به وسیله کرنومتر یا تایمر بهترین گزینه است که ساعت جیشاک یکی از بهترین گزینه ها می باشد.

 

                     

 

از ساعت هایی که از 200 تا 500 متر در برابر آب مقاوم هستند می توانید برای غواصی کوتاه مدت با عمق نسبتا متوسط استفاده کنید و در زیر دریا ساعت خود را به همراه داشته باشید.معمولا ساعتهای غواصی مجهز به عمق سنج ,دکمه خروج گاز هلیوم و قابلیت اندازه گیری شارژ کپسول اکسیژن همراه را دارد.

 

 

ساعت های واترپروف (ضد آب)  از 500 تا 1000 متر تخصصی برای غواصی طراحی شده اند و اگر قصد دارید تایم زیادی را در قسمت های عمیق بگذرانید و از بابت ساعت خود مطمئن باشید قطعا این ساعت ها انتخاب بسیار مناسبی برای شماست.

 

 

نکته: پیشنهاد می شود که در حمام و سونا از ساعت استفاده نکنید زیرا فشار آب گرم باعث پوسیدگی واشرهای لاستیکی ساعت شما که دور شیشه,دور درب پشت و دور پمپها و سردسته ساعت شما به کار رفته ,می شود و آسیب شدیدی را به ساعت شما وارد می کند و البته ساعتهایی که در عمق بالا استفاده می شود حتما باید مجهز به دکمه خروج گاز هلیوم باشد.