سبدخرید 0
سبد خرید
تعداد: 1 عدد
قیمت: 190000ريال

ساعتی با طرح متاورس!

    پنجشنبه 5 بهمن

متاورس چیست؟

 

مِتاوِرس یا جهانواره (به انگلیسی: Metaverse) فرضیه‌ای از آیندهٔ اینترنت است که از محیط‌های مجازی سه‌بعدی آنلاین غیرمتمرکز و پایدار تشکیل می‌شود. این دنیای مجازی از طریق هدست‌های واقعیت مجازی (VR)، عینک‌های واقعیت افزوده، گوشی‌های هوشمند، رایانه‌های شخصی و کنسول‌های بازی قابل دسترسی خواهد بود.

برند beyer زوریخ، سوئیس، با 262 سال قدمت، قدیمی ترین جواهرساز جهان است. اما این مانع تولید ساعتی نوین نمی شود. Beyer مجموعه Time Warp را در آوریل 2022 معرفی کرد، مجموعه‌ای از 30 ساعت NFT مجازی که توسط چهار سازنده بسیار متفاوت طراحی شده‌اند Beyer را به اولین جواهرسازی تبدیل کرد که ساعت‌های NFT را ارائه می‌کند. در شرایط عادی، مدل های NFT با ارزهای دیجیتال خرید و فروش می شوند. از آنجایی که Beyer می‌خواست این مجموعه را به همه علاقه‌مندان عرضه کند، نه فقط افراد خاص، این امکانو به بقیه داد که یا کارت اعتباری خریداری کنند. 100 ساعت اول با قیمت 450 دلار به بازار معرفی شدند).  خریدار از قبل نمی دانست کدام یک از مدل های ساعت را خریداری خواهد کرد. با وجود این، یا شاید دقیقاً به دلیل حس کنجکاوی خریدار، 100 ساعت اول در چند دقیقه فروخته شد. دومین سری فروش مدل های NFT با قیمت 950 دلار فروخته شد.

یکی از مدل های این ساعت های طرح متاورس ساعتی هست که با یک نخ تنها و پیوسته ساخته که قاب و بند و همچنین عقربه هارو تشکیل میدهد و مثل یک تار عنکبوت میچرخد.طراحی این ساعت ها با نرم افزار gravity skech انجام میشود که از این نرم افزار عمدتا طراحان خودرو استفاده میکنند . ساعت ها beyer همگی به صورت اجسام سه بعدی طراحی و ساخته شده اند.