سبدخرید 0
سبد خرید
تعداد: 1 عدد
قیمت: 190000ريال

ساعت مچی عقربه ای یا دیجیتالی ؟

    پنجشنبه 27 مرداد

ساعت مچی عقربه ای یا دیجیتالی؟

 

خیلی از افراد در دنیا از ساعت مچی علاوه بر تشخیص زمان به عنوان اکسسوری نیز استفاده می کنند.طراحی و ظاهر ساعت تاثیر مهمی در استایل هر فرد دارد.

مطمئنا قدیمی ترین نوع ساعت مچی، ساعت های عقربه ای یا آنالوگ است که همگی با آن آشنایی داریم. ساعت های عقربه ای از دو بخش اساسی صفحه و عقربه ها تشکیل شده است اما در برخی از مدل ها می توان تقویم ،کرنوگراف یا زمان دوم را در اختیار داشت.

 

                       

 

اما در مقابل ساعت های دیجیتالی به نوعی ارتقا یافته های ساعت های عقربه ای هستند و امکانات بیشتری را به شما ارائه می دهند.البته ساعتهایی هم به صورت تلفیقی تولید شده اند و نمایشگر عقربه ای و دیجیتالی را با امکانات بالا در طراحی خود گنجانده است.

مدل های عقربه دار بیشتر مناسب افرادی است که به ظاهر و استایل کلاسیک اهمیت می دهند.از حدود 60 سال پیش تا امروز شرکت هایی مثل کاسیو و سیکو تولید ساعت های دیجیتالی را در تسلط خود دارند,اما در چند سال اخیر که ساعت مچی هوشمند همه گیر شدند بازار ساعت های دیجیتالی و هوشمند داغ تر شد.

ساعت های دیجیتالی در مقایسه با عقربه دارها که اکثرا زمان و تاریخ و نهایتا کرنوگراف و زمان دوم را در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهند،امکاناتی مانند تقویم،ماشین حساب ،زنگ هشدار ، تایمر شمارش معکوس ، قطب نما ، ضد مغناطیس ، ارتفاع سنج ، نمایش نمودار جذر و مد که معمولا برای ورزش های آبی مورد استفاده است را دارا می باشند.البته یکی از شاهکارهای مدلهای عقربه ای را سیکو آسترون دارد که در آن قابلیت GPS را می توان در این دیس پلی داشت.

 در ساعتهای هوشمند امکاناتی از قبیل میزان مصرف کالری بدن,گام شمار,نمایش نوتیفیکیشن ها ، اپلیکیشن ها به خصوص قابلیت اتصال با تمامی سیستم های تلفن همراه به وسیله بلوتوث را برای استفاده شما در خود جای داده است و دسترسی به تکنولوژی را در ساعت مچی برای مصرف کننده آسان و ایمن کرده است. 

 

                                    

 

در ادامه برند های موفق و مطرح صعنت تلفن همراه مانند : سامسونگ ، اپل و هواوی,شیائومی و... به طراحی ساعت های دیجیتالی و هوشمند روی آوردند و شاهد تنیجه قابل قبولی بودند.ساعت های دیجیتالی و هوشمند علاوه بر داشتن قابلیت های بیشتر نسبت به ساعت های آنالوگ مشکلاتی را به همراه دارند که نیاز به شارژ مجدد باتری ها در روزمره یکی از معایب این ساعت هاست.اما نباید فراموش کرد که ساعت های عقربه ای هوشمند نیز در دسترس هست و به عنوان ساعت هیبریدی که تلفیقی از مکانیکی و دیجیتال را در خود جای داده است و در گالری ساعت کاظمی نیز میتوانید مشاهده کنید برند هایی نظیر : امپوریو آرمانی ، موادو ، آپینا ، فردریک کنستانت و...

 

                             

ضمنا در ساعت های سولار مشکل شارژ روزمره حل شده و به شکلی طراحی شده اند که با جذب نور به صورت خودکار شارژ می شوند.در برند کاسیو ,سیکو,سیتی زن ساعت هایی که با موتور نوری طراحی شدند صرفا فقط با نور محیط شارژ می شوند.